Ze života štěňat – 1. narozeniny

Opět se ozýváme z chovné stanice Calchott. Štěňátkům z druhého vrhu je už rok. Zdravíme jejich majitele a děkujeme, že jsme s nimi mohli být po celou dobu ve spojení. Na některá štěňata jsme se byli i podívat. Například za Bobem dokonce dvakrát, protože ho máme nejblíž. Dále za Besy a v rámci dovolené i za Barnym a Buddym. Neplánovaně jsme si jeli pro Becki – Betty do Děčína a ta u nás byla asi 10 dní, než si ji odvezli jiní majitelé. Nyní pár slov o každém štěněti postupně, jak se narodila. Omlouváme se, že jsme necitovali znění vašich zpráv doslovně, případně jsme něco doplnili.

Besy – Bydlí v rodinném domku u Domažlic. Je temperamentní, hyperaktivní, plná energie. Ráda řádí na zahradě a honí se za míčkem. I když je hravá, přátelská a miluje společnost, je také ostražitá a dobrý hlídač. Před cizími lidmi dává najevo svůj postoj hlasitým štěkotem. Má mnoho kamarádů i mezi psy. Přátelí se i se slepicemi svým majitelů, ale jen pokud jsou za plotem, jinak lítá peří. Navštěvuje pravidelně cvičák, kde hezky poslouchá a trénuje. Pokud si však postaví hlavu, je obtížné s ní hnout. (Úplně stejná jako její matka.) Váží 22 kg. V květnu se zúčastnila svodu mladých v Zárybničné Lhotě u Tábora.

Biskit – Bydlí v rodinném domě u Luhačovic. Podle slov majitele je to rodinný čerto-mazel. Má ráda pohodu na zahradě. Z každé procházky si dotáhne nějaký klacek, který posléze totálně zdevastuje, stejně jako všechny hračky. Při procházkách na volno nebo na vodítku ukázkově ťapká, při návratu je však k nezastavení a táhne domů. Jinak je to super aplík se vším všudy.

Buddy – Bydlí v bytě na sídlišti na okraji Prahy. Je hodně temperamentní, miluje dlouhé procházky, koupání a také se rád prohání po louce nebo na poli. Váží 27 kg.

Bobo – Bydlí v Horní Bělé. Miluje dlouhé procházky a naučil se přivolání na píšťalku. Musí vyzkoušet každou vodu jak v přírodě, tak v domácím bazénku. Rád aportuje, je dobrý hlídač a zároveň miláček všech kolemjdoucích. Váží 30 kg a je to všežravec.

Bonnie – Bydlí kousek od Brna. Miluje dlouhé procházky v okolí chalupy na horách, běhání po louce, prožene každou srnu i zajíce. Je dobrý hlídač, hlásí štěkotem každého kolemjdoucího, jak lidi, tak i zvířata. Má moc ráda vodu, aportuje míčky, plastové kroužky i frisbee. Taky jí baví „schovka“ pamlsků, které potom hledá doma i na zahradě. Spořádá všechno, hlavně toho musí být hodně. Váží 21 kg.

Becki (Bety) – Bydlí nyní kousek od Ostravy v rodinném domku. Noví majitelé jí nakonec také říkají Bety. Miluje koupání v místních štěrkovnách, kde plave jako vydra. Provozuje i mírné cyklovenčení, během kterého ještě stihne prohnat zajíce. Je s každým kamarád. Majitelé se o tom nezmiňují, ale v době, kdy se k nám vrátila z Děčína, vesele „zahradničila“. Když jsme viděli, s jakou radostí nosila v tlamě vřes vytažený z ozdobné mísy, nemohl se na ni člověk ani zlobit.

Barny (Arny) – Bydlí u Kladna. Když zničil na zahradě všechno, co mohl, začal chodit na průzkum po vsi. Majitelé museli zvýšit plot. Chodí na cvičák, na prvním závodu v poslušnosti se umístil na šestém místě z dvanácti soutěžících. S každým je kamarád a miluje děti. Váží 32 kg a také se byl ukázat na svodu mladých u Tábora.

Aktualizovanou fotogalerii štěňat a jejich vývoje, včetně prvních narozenin, najdete tradičně v sekci Vrh B / Fotogalerie.

Fotografie ročních štěňátek, dnes už spíše psů a fenek, si můžete prohlédnout také v sekci Vrh B / Štěňata, kde uvidíte postupný vývoj jednotlivých mazlíčků od narození až do prvních narozenin.