Ze života štěňat – 21. den

Zdravíme budoucí majitele našich štěňátek z chovné stanice Calchott, to bude také příjmení všech chlupáčů. Od neděle mají štěňátka jména, někteří ho dostali od nových majitelů, ostatní jsme museli pojmenovat my, předcházelo tomu složité rodinné vyjednávání, do kterého se zapojily i naše dcery. Když se šestiletá vnučka ptala, jestli by se pejsek mohl jmenovat Brontosaurus, usoudili jsme, že její účast na poradě není žádoucí. Vybírat štěňatům jména jsme nechtěli, protože potom se s nimi budeme o to hůř loučit, ale nebylo zbytí. Máme tedy Besy – to je medvídek z knížky pro děti, Biskit = sušenka, Buddy = kamarád, Bobo, Bonnie , Becki a Barny, kterému budou v novém domově říkat Arny. Jak vidno, je to top jméno pro pejska, v prvním vrhu jsme měli dva – Arnolda a Arneeho a nyní dalšího. Včera jsme odnesli na poštu dopis (v dnešní době) se všemi podklady, přihláškou k zápisu a žádankou o zápisní čísla štěňat do Klubu švýcarských salašnických psů, to papírování je horší než mláďata vypiplat.

Štěňátkům jsou už tři týdny a dělají pokroky každým dnem, začínají běhat, vrčet, srandovně štěkat a vzájemně na sebe dorážet, to je patrné i ze zaslaného videa. Kromě dovádění stihli také během natáčení vydatně počurat povlak v čistě vystlané pracovně. Bez vystýlky by to bylo praktičtější, ale kromě toho, že je to teplejší, jim to také na linoleu víc klouže. Měli jsme možnost pozorovat, jak Cali učí štěňata běhat, sedne si do druhého rohu pracovny a čeká, až se k ní dostanou. Prckové padají, rozčilují se, kňučí, ale ona se ani nehne, říká si, že hlad je silná motivace. Dnes jsme si poprvé na vlastní kůži mohli vyzkoušet, že štěňátkům začínají růst zoubky, už nejen ocumlávají, ale také okusují všechno, co jim přijde do cesty. Včera jsme objednali další granulky a začneme s jejich přikrmováním, to bude zase radost, než se všichni naučí „stolovat“, kaši budou mít i za ušima.

Fotografie narozených štěňátek si můžete prohlédnout v sekci Vrh B / Štěňata.

Rozsáhlou fotogalerii štěňat a jejich vývoje, kterou budeme průběžně aktualizovat, připravujeme v sekci Vrh B / Fotogalerie.