Ze života štěňat – 28. den

Utíká to, dnes nám jsou čtyři týdny, ráno jsme opět dostali pastu na odčervení, nic moc, ale co se dalo dělat, páníček byl nekompromisní. Rosteme jako z vody, máma už nás krmí jen večer, v noci a ráno, během dne zřídka, spíš hlídá pod lavičkou před domem nebo leží pod pergolou a moc se jí k nám nechce. Občas ji k nám páníčkové nalákají na jídlo nebo pamlsek, ale to je spíš výjimka. Začali jsme proto dostávat čtyřikrát denně granule. Na videu je vidět jak nám chutnalo, nejdřív byly jen namočené ve vodě, teď to panička vylepšila a začala směs mixovat, to nám šmakuje ještě o něco víc. V noci spíme v pracovně, ale ráno se stěhujeme do boudy, kde máme zahrazený vchod do kotce, aby mohla přeskočit jen máma, a my se na zahradě neztratili. Pokud je pěkně, řádíme v ohrádce pod pergolou, schovat se tam můžeme v krabicích od granulí, které zkoušíme okusovat. Zoubky testujeme i na sourozencích nebo nohou a botách páníčků. Už krásně běháme a kroutí se nám ocásky nahoru, to je prý u appenzellů důležité.

Každý večer nás páníčkové váží, zatím mají trpělivost čekat, než vydržíme alespoň chvilku v klidu sedět nebo ležet. V minulém vrhu byl prý bumbrlíček pejsek Akym, když odcházel v devíti týdnech do nového domova, vážil 8 755 g. U nás to vede mezi fenkami Besy, z pejsků je momentálně nejtěžší Bobo, ale to se docela mění. Už nás navštívili naši noví páníčci, prý se na nás moc těší a my na ně také. Jen Becki a Biskit zatím na své nové majitele čekají. Becki se ničeho nebojí, musí být u všeho a všude první, je to průzkumník naší smečky. Biskit je zase Šípková Růženka, která spí o něco víc, než my ostatní, ale pokud jde o pošťuchování, nezůstává nám nic dlužna.

Fotografie narozených štěňátek si můžete prohlédnout v sekci Vrh B / Štěňata.

Rozsáhlou fotogalerii štěňat a jejich vývoje, kterou budeme průběžně aktualizovat, připravujeme v sekci Vrh B / Fotogalerie.