Ze života štěňat – 35. den

Máme za sebou už 5 týdnů s naší psí smečkou. Štěňata baští namočené a trochu rozmixované granule, začali jsme jim do toho přidávat ještě rýžovou kaši s mrkví a vajíčky na tvrdo. Když jsme jim naservírovali jen vylepšenou kaši, namočili do toho čumáčky a šli pryč. Dnes jsme přidali do kaše ještě banán a slupli málem i misku. Ukázalo se, že hlad je nejlepší kuchař. Krmíme je třikrát až čtyřikrát denně podle toho, jak dostávají od Cali. Učí se pít vodu z misky, některým už to docela jde. Naše Šípková Růženka Biskit se v půlce minulého týdne zázračně probrala k životu a už je z ní normální appenzell. Nebojí se pustit do souboje i s Bobem, těžkou váhou psí tlupy. Štěňata už krásně běhají, dovádějí, koušou všechno, co jim přijde do cesty, a reagují i na zavolání nebo poklepání na misku se žrádlem. Dnes začali brát do tlamičky a odnášet i tenisové míčky a crocsy. Všichni jsou hodně mazliví a dožadují se naší pozornosti. Zvětšili jsme jim prostor okolo kotce i pod pergolou, už se neztrácejí a užívají si to. Když jsou unavení, zalezou si buď na jednu hromadu, nebo každý zvlášť do rohů boudy nebo kotce. Líbí se jim i pod okapem, zatím měli štěstí, že nepršelo, když tam leželi. Déšť naopak zastihl na toulačce Besy. Koukala nahoru, kňučela a nechápala. Museli jsme ji zachránit a odnést do bezpečí mezi ostatní.

Včera se na štěňata byla podívat i majitelka krycího psa Huga s rodinou. Přivezli jim krabici psích dobrot – ještě jednou moc děkujeme, bylo to příjemné posezení. Fotogalerii vylepšíme i o snímky, které u nás pořídili.

Nyní přidáme pár informací pro budoucí majitele našich štěňat. Chlupáči budou zvyklí na všechny zvuky domácnosti, nevadí jim vysávání, mixér, ani televize. Při pobytu venku sledují sekačku, zalévání trávy, slyší vrtačku, kompresor, hluk projíždějících aut. Jen zvuk motorky bez tlumiče všechny zahnal do boudy. Nebojí se lidí ani dětí, ke všem se hrnou jako ke zdroji další zábavy.

Cali večer chlupáče nakrmí a potom už leží před pracovnou. Jednou hlídala dokonce celou noc před domem. Ale jinak je to starostlivá máma. Bylo dojemné pozorovat, jak večer nosila štěňatům hračky z kotce na rohožku před dům, netušila, že jsme jim je tam nedali záměrně, aby už v pracovně nelumpačili a brzo usnuli. Znovu jsme s ní začali chodit na procházky, líbí se jí to, ale pokud se setká s nějakým dotěrnějším psem, ostře se proti tomu ohradí, stejně jako to dělala před krytím.

Fotografie narozených štěňátek si můžete prohlédnout v sekci Vrh B / Štěňata.

Rozsáhlou fotogalerii štěňat a jejich vývoje, kterou budeme průběžně aktualizovat, připravujeme v sekci Vrh B / Fotogalerie.