Ze života štěňat – 42. den

Zdravíme z Vochova, štěňátkům je 6 týdnů a všichni mají konečně nové majitele. Poslední zájemci se na ně byli podívat v neděli. Na Becki budou volat Betty, Biskit jméno zůstane. Včera přijel za Buddym podruhé jeho páníček a když si ke štěňátkům sedl do trávy, vlezla mu do klína skoro všechna. Největší mazlíci jsou asi Biskit, Betty a Bobo.

Dnes pejskové opět dostali pastu na odčervení, zrovna odpočívali po obědě a ani se moc nebránili.

Výběh mají od kotce ke kolně a na druhou stranu až do garáže, kde od pátku nocují. Velká krabice z půdy jim slouží jako bouda a před vchodem mají ještě kartóny, na kterých mohou ležet. Pod pergolu jsme jim nově dali krabici od sekačky, kam se vejdou v pohodě také všichni. Velký prostor radostně prozkoumávají. Zkusili jsme pustit některé pod dozorem po zahradě a krásně to zvládli. Chlupáči jsou hodně čistotní, potřebu vykonávají vždycky na nejvzdálenější části vyhrazeného prostoru a už nečurají ani v krabicích určených ke spaní. Granule jim mixujeme jen trochu, ale zatím je pouze namočené moc nechtějí. Domluvili jsme se, že jim je v této konzistenci naservírujeme hned po ránu, kdy mají největší apetit, snad je hlad naučí. Cali musíme v době krmení štěňat zavírat v domě, jinak jim přijde nezištně dát mléko a jejich granule při tom vyluxuje.

V sobotu se na pejsky přijeli podívat majitelé Arnolda z prvního vrhu. Přivezli kromě různých mlsnot a doma pečených psích sušenek i plyšovou hračku pro každé štěně. Tu dostanou sebou k novým majitelům, aby z ní cítili „vůni domova“. Takové hračky by Cali byla běžně schopná rozkousat do pěti minut, ale když jsou pro štěňata, nosí jim je na hraní a jinak si jich ani nevšimne.

Každé štěně od nás dostane „do výbavy“ malé balení granulí Royal Canin Medium puppy, kterými je krmíme a do zásoby i jednu tabletku na odčervení. Od táty Huga budou mít „v batůžku“ konzervu a kapsičku.
Majitelka Arnolda ráda a dobře fotí, takže fotky v naší fotogalerii budou tentokrát většinou od ní.

Fotografie narozených štěňátek si můžete prohlédnout v sekci Vrh B / Štěňata.

Rozsáhlou fotogalerii štěňat a jejich vývoje, kterou budeme průběžně aktualizovat, připravujeme v sekci Vrh B / Fotogalerie.