Ze života štěňat – 56. den

Dnes se už loučíme, osm týdnů se štěňátky uběhlo jako voda. V sobotu u nás byla paní Pachová z KŠSP na kontrole vrhu. Všem štěňátkům posoudila vzhled, zkontrolovala výskyt kýly a pejskům varlata. Všichni jsou standardní, jen Biskit je potenciálně nechovná kvůli bílému pololímci okolo krku. Jeho majitel s tím počítal a nevadí mu to, ale jinak to prý bude pěkná fenka se širokým hrudníkem. Všechna štěňata se chovala ukázkově, jen Buddy se mimořádně předvedl, nechtěl se vůbec nechat prohlédnout. Později jsme všem budoucím majitelům poslali dopis s posledními instrukcemi k odběru štěňátek, na základě toho se nám začali ozývat a domluvili jsme se, kdy si chlupáče odvezou do nových domovů. V úterý od nás odchází první pejsek, ve středu druhý, další o víkendu a potom postupně ostatní.

Dnes jsme poslali na ČMKU dopis se zápisovými a čipovými čísly štěňat, s tím se musí počkat až po kontrole vrhu. Na základě těchto dokladů jim vystaví průkazy původu, které přijdou na naši adresu. My je poté odešleme novým majitelů, ale budou si muset počkat, prý to teď trvá o něco déle.

Nyní ještě poslední střípky ze života naší psí smečky. V půlce minulého týdne se štěňatům podařilo přelézt nižší ohrádku a Betty se objevila až v předsíni. Museli jsme proto ohrádky zvýšit. Dostali dvě mističky na vodu místo jedné, protože v horkých dnech ji měli stále prázdnou. Biskit roztrhla Buddymu obojek, naštěstí jsme doma měli druhý modrý. Buddy se jí to snažil oplatit, když jsme Biskit oranžový obojek znovu nasadili. Uvědomili jsme si totiž, že by ho měla mít, i když ho kvůli rozlišení nepotřebuje, aby si na něj zvykla.

Včera ráno Betty pobíhala po zahradě okolo studny poté, co jsme štěňata pustili po noci z garáže, naštěstí jsme jí zahlédli, když jsme vytahovali rolety. Podařilo se jí opět ohrádku přelézt. Otočili jsme ohrádku na druhou stranu a nechali jsme ji, aby nám ukázala, jak přelézala, teď už jí to nešlo a byla z toho tak nešťastná, že jsme jí nakonec v náručí utěšovali. Biskit zase vyzkoumala, že se dokáže mezi ohrádkami protáhnout, takže je budeme muset svázat dohromady. Dnes ráno Betty přelezla zábranu v garáži a zůstala uvězněná mezi přepažením garáže a zavřenými vraty, naštěstí jsme jí slyšeli naříkat a hned jsme jí vysvobodili (bylo 5:14). Nezbude nám než k přepažení na noc přidat ještě jedno prkno. S našimi divochy se člověk nenudí.

Zkusili jsme štěňata vzít individuálně do přízemí domu a tam jsme jim dávali různé pamlsky. Jako největší žrout se ukázala Biskit, té chutnalo všechno. Vůbec fenky jsou mlsnější a trpělivější. Pejskové si s větší kostičkou na čistění zubů jen hráli, zato fenky ji svědomitě žvýkaly, až z ní nezbylo vůbec nic. Dnes ještě dostala celá smečka tabletku na odčervení. Nejdřív jsme jim dali ochutnat kousek šunky, poté co zjistili, že je to dobré, jsme do druhého kousku zabalili prášek, ani nevěděli, že to slupli. Také jsme štěňata jednotlivě pustili po zahradě, aby se nebála většího prostoru, moc se jim to líbilo. Betty byla opět za největšího průzkumníka, který se odvážil nejdál. Máma Cali už štěňata krmí jen občas, ale s každým pamlskem, který od nás dostane, jde za nimi, aby ho taky ochutnali.

Se štěňátky se budeme loučit těžce, ale jsme rádi, že jsme všechny nové páníčky osobně poznali, jsou fajn a věříme, že se u nich budou mít chlupáči dobře.

To je od nás asi všechno. Fotogalerii opět doplníme o fotky, které jsme fotili my. Ale včera u nás byl kamarád – profi fotograf. Snímky od něj se objeví na našich stránkách o něco později.

Budeme moc rádi, pokud nám noví majitelé občas pošlou zprávu, fotku nebo video svého mazlíčka, abychom věděli, jak se mu daří. Poslední video od majitelů jednoho pejska z prvního vrhu jsme obdrželi právě tento víkend a opět nás to moc potěšilo.

Fotografie narozených štěňátek si můžete prohlédnout v sekci Vrh B / Štěňata.

Rozsáhlou fotogalerii štěňat a jejich vývoje, kterou budeme průběžně aktualizovat, připravujeme v sekci Vrh B / Fotogalerie.