Ze života štěňat – 7. den

Dnes je našim štěňátkům už týden. Hned druhý den po porodu jsme s nimi byli u veterináře, aby je zkontroloval. Byl s jejich zdravotním stavem spokojený.

Jedinou náplní dnů a nocí štěňat je jídlo, vyprazdňování a spánek. Nejraději jsou přitisknutí jeden ke druhému na haldě u mámy nebo se alespoň namačkají na sebe a přes sebe. Každý den je vážíme a sledujeme jejich přírůstky, jsou krásně váhově vyrovnaní, proto jsme už všem mohli dát nejmenší rozlišovací obojky. Zatím pijí pouze mléko od mámy a ta ho má naštěstí dost. Vyžaduje za to stravu třikrát denně, dostává speciální granule pro kojící feny, ráno jí k tomu přidáváme masovou konzervu
pro psy, v poledne hovězí polévku se zeleninou a psími kolínky nebo rýží a večer jogurt. Pro zpestření je tu vždy kousek šunky a banánu nebo jablka bez jader během naší snídaně, večer nějaká zelenina, nejraději má salátovou okurku. Samozřejmostí je teď každý den i vápník. Smlsne si také na tyčince na zuby (aby měla krásný úsměv), když zapomeneme, je schopná si o ni psím způsobem „říct“. Také čas jídla si pečlivě hlídá, pokud se zpozdíme, chodí za námi jako stín a hladově kouká. Čím nás ale dostala nejvíc, je úklid v pracovně, kde mají všichni psi dočasné útočiště. Místnost vytřeme, vysteleme čistým povlakem na peřiny a štěňata tam odneseme. Cali si k nim lehne, nakrmí je, očistí, prostě se o ně krásně stará. Ale běda, když tam víc štěňat vykoná potřebu, potom povlak shrabe k jedné straně a jde za námi, abychom vystýlku vyměnili. Poté, co její požadavek splníme, projde se po čistém, všechno očuchá a zase si tam spokojeně lehne. My nestíháme prát a sušit a naše madam si asi myslí, že má pokoj v hotelu Hilton.

Už se nám ozývají první zájemci o štěňata, větší poptávka je po fenkách, ale i pejskové se líbí. Nafotili jsme chlupáčky ze všech stran a přidali fotky i do fotogalerie, aby si mohli zájemci vybrat. Později se domluvíme na jejich návštěvě u nás doma.

Fotografie narozených štěňátek si můžete prohlédnout v sekci Vrh B / Štěňata.

Rozsáhlou fotogalerii štěňat a jejich vývoje, kterou budeme průběžně aktualizovat, připravujeme v sekci Vrh B / Fotogalerie.