Ze života štěňat – 28. den

Dnes máme hodně novinek a za sebou už čtyři týdny společného života s naší smečkou. Štěňata se zdokonalují v běhání, už jim vyrostly zoubky a začínají se jim kroutit ocásky. Taky se kočkují a pouštějí se do nejrůznějších půtek. Když se někdo objeví u dveří do pracovny, všechna se k němu rozběhnou a snaží se podívat přes zábranu z prken, kterou jsme jim tam udělali, aby neutekla. Pokud ucítí mámu, můžou se jeden o druhého přerazit. Ale Cali tam za nimi vždycky neskočí. Někdy je jen zkontroluje, možná přepočítá a jde pryč, potom se z pracovny ozývá hlasité kňourání a štěkání.

V pondělí jsme jim dali první kašičku, nejprve ze společné misky, abychom viděli, co budou dělat. Před tím jsme ale museli Cali vysvětlit, že to není její žrádlo. Naštěstí pochopila a trpělivě čekala, co jí malí otesánkové nechají. Někteří ochutnávali, dalším jsme tam museli namočit čumáček a ti „nejšikovnější“ si do kaše ťápli v nejlepším jen jednou pacičkou. Napoprvé jsme neodhadli dávku, takže zbylo i na Cali. Následně se všichni vzájemně olizovali a od kaše jsou zalepení ještě teď. Snažili jsme se jim kožíšky očistit, ale bylo to marný, bylo to marný. Při dalším krmení už dostali každý svoji mističku, někteří ji ani nedojedli, jiní sjeli svoji a ještě se pustili do té vedlejší. Zjistili jsme, že pokud je má krmit jen jeden z nás, je sedm misek moc, tak jsme přešli na dvě: k menší se vejdou tři a k větší čtyři nenasytové. V dalších dnech prckové ochutnali i tvaroh, sýr cottage a rozdrcené granulky, k dnešní svačině se bude podávat kaše s mletým hovězím masem. Zatím jim všechno chutnalo a už se zdokonalují i ve „stolování“, i když pacičky si tam občas namočí stejně.

Postupně se za nimi jezdí podívat a pomazlit se s nimi jejich budoucí majitelé, v neděli dorazí poslední. Jsme rádi, že se s nimi můžeme seznámit, abychom mohli klidně spát s vědomím, že budou v dobrých rukou, i když většina hodně daleko od nás. Do fotogalerie tentokrát přidáváme i fotky, které pořídili jedni z nich při návštěvě u nás.

Aktualizovanou fotogalerii štěňat a jejich vývoje najdete v sekci Štěňata / Fotogalerie.

První fotografie a váhové přírůstky všech narozených štěňátek si můžete prohlédnout v sekci Štěňata / Vrh A.