Ze života štěňat – 35. den

Dnešní aktualita je už červencová a přinášíme v ní další novinky ze života „malých Calinek“, jak říká naše čtyřletá vnučka. Štěňátka o víkendu dostala další pastu na odčervení, opět se trochu šklebila, ale všichni to slupli. Už se nejen kočkují, ale také perou, tahají a koušou ručníky, kterými jim vystýláme pracovnu a začaly je zajímat i hračky. Cali se pustila do výchovy potomků, prvně jsme si toho všimli, když jí Ariel vzala provaz na hraní, dostala packou z každé strany a potom jí převrátila na záda. Následně se Fondee pustila do Cassi, ta zakňučela a máma šla udělat pořádek. Od té doby už je to každodenní praxe, jakmile některé štěně začne dělat něco, co se Cali nelíbí, rázně mu to vysvětlí.

Štěňátka mají kromě pracovny ještě ohrazený výběh od pergoly až pod trampolínu a ve dne si zvykají také na boudu, kotec a vymezený prostor v okolí. Zkusili jsme, jestli dojdou z kotce pod pergolu, ale v polovině cesty se nám rozeběhlo každé na jinou stranu, takže cestu dokončili v našem náručí.

Už nás začínají vítat, stačí, abychom promluvili nebo zachrastili miskami s jídlem a hrnou se k nám. Občas se postaví na zadní a koukají přes přepážku v pracovně, to nám potom nedá a musíme si je pochovat, i když zrovna nestíháme. Pokaždé, když mezi ně přijdeme, zkoušejí svoje jehličkové zoubky a okusují nás, nezáleží na tom, jestli je to palec, ponožka, pantofle nebo achilovka. Totéž zakoušejí i návštěvy, kromě nových páníčků a naší nejbližší rodiny se na ně byli podívat snad všichni sousedé, kamarádi a známí. Štěňátka socializujeme a je vidět, že se jim to líbí. Cali je taky nadšená, každého příchozího si očuchá, a když zjistí, že mláďatům neublíží, užívá si hlazení a drbání i ona.

Na webových stránkách nově najdete v sekci Štěňata / Vrh A tabulku s váhovými přírůstky každého chlupáče.

Jídelníček jsme jim vylepšili o vejce natvrdo, přidáváme jogurt a zjistili jsme, že granule už jim nemusíme drtit, stačí je jen přidat do kaše a v miskách nezbude vůbec nic. Cali potom smutně kouká, že jí nenechali ani ochutnat. Je stále hodně záživná a přitom to na ní neví vůbec vidět.

Aktualizovanou fotogalerii štěňat a jejich vývoje najdete v sekci Štěňata / Fotogalerie.

První fotografie a váhové přírůstky všech narozených štěňátek si můžete prohlédnout v sekci Štěňata / Vrh A.